סגן ראש העיר לדיאנסקי: “הגיע הזמן שבעיר שלנו יהיה קניון פתוח בשבתות ובכוונתי לפעול לשם כך”

בישיבת מועצת עיריית תל אביב-יפו הכריז סגן ראש העיר ראובן לדיאנסקי ויו”ר סיעת “חי-חילונים ירוקים” כי בכוונתו לפעול לכך שלפחות קניון אחד בעיר יהיה פתוח בסופי שבוע. סגן ראש העיר לדיאנסקי אמר את הדברים במסגרת דיון שהתקיים על הגדלת מספר המרכולים בעיר שיפתחו בסופי השבוע מ- 164 מרכולים כיום ל- 273 מרכולים שיקבלו רישיון לפתיחתם בשבתות.

סגן ראש העיר לדיאנסקי: “אני סבור שהגיע הזמן שבעיר ת”א-יפו יהיה קניון פתוח בשבתות. מדוע תושבי העיר צריכים לנסוע לקניון בהרצליה ובמקומות מרוחקים יותר על מנת לרכוש בגד, צעצוע או נעליים לילד כי באמצע השבוע הם עובדים לפרנסתם, אולי בניגוד לסקטורים אחרים ואין להם זמן לבצע קניות. מגיע לתושבים שלנו שיהיה קניון אחד פתוח בעיר, זה ישפר את איכות החיים של רבים, יתרום לכלכלה העירונית ויהווה חיזוק נוסף לכך שת”א-יפו היא עיר ליברלית וחילונית. בכוונתי לפעול כדי שקניון אחד לפחות ייפתח בתל אביב בסופי שבוע.”

דברים אלו אמר לדיאנסקי במסגרת דיון שהתקיים אתמול, במועצת עיריית תל אביב, על הגדלת מספר המרכולים שעל פי חוק העזר לתל אביב-יפו (פתיחת וסגירתן של חניות) התש”ם-1980 יוכלו להיפתח בסופי השבוע. כיום על פי חוק העזר קבועה מכסה של 164 מרכולים ואתמול אישרה מועצת העיר את הגדלת המכסה ל- 273 מרכולים שיוכלו לקבל רישיון לפתיחתם בשבתות.

סגן ראש העיר לדיאנסקי אמר עוד בדיון כי: “מהות החופש ומניעת כפייה דתית הוא בכך שכל אדם בוחר איך השבת שלו תיראה. המרכולים בשבתות פתוחים לרווחת הציבור כדי שכל אחד יעשה את הבחירה שלו בין אם לפקוד אותם או לא. אני מברך את הרחבת מספר המרכולים ל- 273 אך מבחינתי המצב הנכון היה כלל לא לייצר חקיקה ורגולציה בעלת איפיון דתי שמגבילה את הציבור, אלא לתת לכוחות השוק לפעול ולהחליט כמה מרכולים יהיו פתוחים בשבתות”.

דילוג לתוכן