אושרה תוכנית להתחדשות עירונית ברחוב הבשם בתל אביב

הוועדה המחוזית תל אביב החליטה לאשר תוכנית להתחדשות עירונית ברחוב הבשם בתל אביב. התוכנית כוללת הקמת שלושה מגדלים ובהם 474 יחידות דיור במקום 130 יחידות דיור קיימות

הוועדה המחוזית בראשות, אדר’ דניאלה פוסק, החליטה לאשר את תוכנית להתחדשות עירונית “לבנה מערב” בתל אביב. התוכנית בשטח כולל של כ-14 דונם בשכונת לבנה בסמוך לפארק דרום, בצומת הרחובות בירנית-הבשם. התוכנית כוללת הקמת 3 מגדלים בני 17-25 קומות ובהם 474 יחידות דיור במקום 130 יחידות דיור קיימות, ובנייה מרקמית לאורך הרחובות. השילוב בין בנייה מרקמית לבנית מגדלים מייצר בינוי הטרוגני ויאפשר מגוון רחב של יחידות דיור בעלות אופי שונה.

לאורך רחוב הבושם מתוכננת חזית מסחרית אשר תתרום למרחב העירוני וליצירת מרחב אינטנסיבי. כמו כן, התוכנית מייצרת שטח פרטי פתוח בלב התכנית שיוצר מרחב פתוח ומגונן לטובת הציבור.

על מנת לענות על צרכי התושבים, התוכנית מקנה שטח בגודל של כדונם לטובת מבנה ציבור לרווחת התושבים, ובנוסף שטחי ציבור מבונים בחלק מבניני המגורים.

הדיירים העתידיים צפויים ליהנות מנגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים ובכלל זה דרך בר-לב אשר עתיד לעבור בה נת”צ במסגרת פרויקט מהיר לעיר, בנוסף, הדיירים יוכלו ליהנות מפארק דרום – פארק רחב ידיים במרחק קצר מביתם. התוכנית הינה ביוזמת ים סוף נדל”ן ונערכה ע”י אורי בלומנטל אדריכלים ומילוסלבסקי אדריכלים.

תוכנית לבנה מערב. הדמיה: אורי בלומנטל אדריכלים ומילוסלבסקי אדריכלים

בתוך כך, החליטה הוועדה המחוזית לתת תוקף לתוכנית התחדשות עירונית “מתחם שינדלר” בבת-ים. התוכנית חלה הינה על שטח של כ-3.75 דונם, עליו 4 מבני מגורים הכוללים 84 יחידות דיור והיא ממוקמת בין הרחובות הרצל, מסיקה ושינדלר בצפון העיר בת ים, במרחק של כ-150 מ’ מחוף הים. התוכנית מציעה את הריסת המבנים הקיימים והקמת שני מגדלי מגורים ובהם 234 יחידות דיור בני 25 קומות מעל עד 6 קומות לטובת מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור.

התוכנית מתירה את המרת שטחי התעסוקה ו/או המגורים למלונאות, ומרחיבה את רחוב מסיקה המהווה ציר גישה לים, ואת רחוב הרצל, שהינו אחד הרחובות הראשיים בעיר.

לתוכנית הוגשה התנגדות אחת, על ידי יזמת ומגישת התוכנית, אשר ביקשה זכויות נוספות למגורים. הוועדה שמעה את המתנגדים, את התייחסות נציגת העירייה ואת היועץ השמאי לוועדה, החליטה לדחות את ההתנגדות ולאשר לתוכנית. הוועדה סבורה כי התוכנית ראויה, תואמת את מדיניות הוועדה המחוזית, כמו גם מדיניות הוועדה המקומית, בהיותה תוכנית המאופיינת בעירוב שימושים וכוללת תעסוקה, מלונאות, מסחר ומגורים. עוד ציינה הוועדה בהחלטתה כי מיקום התוכנית באזור מבוקש, בסמיכות מיידית לחוף הים, מצדיק צפיפות גבוהה של כ-70 יחידות דיור לדונם, וכי היקף השטחים המאושר בתוכנית נותן מענה בהיבט התכנוני ובכל היבט אחר.

דילוג לתוכן