4 טון אשפה בדירה בצפון תל אביב

מזה מספר שנים ששוטרי ומתנדבי תחנת תל אביב צפון מקיימים פרויקט שכותרתו “משהו בשביל מישהו”. הפרויקט מחבר את השוטרים והמתנדבים אל תושבים “שקופים” – כאלו שמסיבה כזו או אחרת נדחקו לשוליים ונמצאים במצב של חסך קיצוני כשלרוב “נשכחו” בצד ובשגרת חיי היום יום לא מקבלים סיוע מכל גורם שהוא.

המפגש הנוכחי התחיל בכלל לפני מספר שבועות בקריאה למוקד 100 של המשטרה על אדם שעשה את צרכיו בגינה ברחוב איינשטיין בתל אביב. מפקד השיטור הקהילתי, רס”מ אילן חזן, נענה לקריאה וכשהגיע למקום איתר את האדם ובתחקור במקום הבין כי למעשה מדובר באדם ערירי המצוי במצוקה. התברר כי אותו אדם מתגורר לבדו בדירה שהיא למעשה מטמנה של פסולת ואשפה. הדירה במצב של זוהמה קיצונית כולל נוכחות של נברנים ועכברים ושאר חיות משונות.

רס”מ אילן חזן נחרד מן המראה ומייד גמלה בליבו ההחלטה לסייע לאותו דייר ולשקם את המקום כך שיהיה ראוי למגורי אדם. אילן גייס למשימה את גורמי התברואה בעיריה ואת חבריו השוטרים והמתנדבים המקיימים את פרויקט משהו בשביל מישהו. המשימה הראשונית הוטלה על מחלקת התברואה בעירייה אשר פינתה כ 4 טון אשפה ופסולת מהדירה …!

בהמשך, פשטו על הדירה שוטרי מרחב ירקון ומתנדבי המרחב , הפשילו שרוולים והחלו במלאכת השטיפה, הניקוי וחיטוי הדירה. השלב הבא, הקבוצה פנתה לגורמים שונים המבקשים לתרום ולסייע לנזקקים והשיגה בתרומה את כל תכולת הדירה.

בתיאום ובארגונו של מפקד השיטור הקהילתי עם גורמי הרווחה של העירייה סודר לקשיש קבלה של ארוחה חמה באופן מסודר על בסיס קבוע, כך שלא יצטרך עוד לחפש ולנבור בפחי אשפה אחר מזון. גורמי הרווחה בעיריה נמצאים חזק בתמונה ומסייעים לו לפתוח דף חדש ושפוי יותר בחייו.

שוטרי ומתנדבי המשטרה, במסגרת פרויקט “משהו בשביל מישהו” הבטיחו לקשיש הנחמד כי ימשיכו לעקוב ולסייע ככל שידרש.

הצילומים באדיבות דוברות המשטרה

דילוג לתוכן