חולדאי ניפגש עם מנהיגי התושבים ביפו: “בוחר שלא להשתתף בקרקס התקשורתי”

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו סייר אמש ביפו ונפגש עם ראשי האוכלוסיה במקום. “בעקבות האירועים שקרו אמש ביפו, בחרתי שלא להשתתף בקרקס התקשורתי שצובע הכל בצבעי שחור ולבן. במקום זה נדרש שיח”.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הוסיף עוד: “שוחחתי היום עם פעילים ומנהיגים מכל זרמי האוכלוסיה היפואית. דיברנו על הקשיים והמצוקות ביפו, אבל בראש ובראשונה – על הצורך בסיומה המיידי של אלימות מכל סוג”.

חולדאי ביפו, אמש. צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו

“חשוב לומר,” ביקש להדגיש חולדאי, “מה שאנחנו רואים הוא לא סכסוך לאומי בין יהודים וערבים. הוא תוצאה של תסכול מתמשך של דור שלם של יפואים שלא יכולים להמשיך להתגורר בה – בגלל מחסור בדיור, בגלל מחירי נדל״ן מאמירים, ולאחרונה – גם בגלל דיירים מוגנים נדרשים על ידי המדינה לרכוש את הבתים שבהם הם חיים במחירים גבוהים – או לעזוב. הקושי כבד במיוחד בקרב הציבור הערבי-יפואי, שחלופות הדיור שלו מצומצמות במיוחד. כל זה כמובן לא מצדיק אף גילוי של אלימות – אבל התעלמות ממשלתית והעדר טיפול במצוקותיהם של ערביי ישראל בכלל הנושאים (כפי שראוי לכל אזרח במדינה) – ימשיך לשרת את התסיסה והסכסוך”.

“העירייה פועלת בנושא באפיקים שונים – במיוחד בתחום הדיור. אנחנו פועלים בשיתוף עם פעילים מהקהילה כדי להבנות תהליך שקוף ומקצועי מול המדינה על מנת שדיירים מוגנים יוכלו לרכוש את דירותיהם. זוהי מצוקה אמיתית שאני מתכוון לעשות כל מה שניתן כדי להביא אותה לפתרון. במקביל, אנחנו פועלים לבניית דיור בהישג יד לקהילה המקומית וליצירת מעטפת בתחום החינוך, הרווחה והקהילה שתוכל לתת מענה מיטבי לילדים ולבני הנוער.”

“נמשיך להיות מחוייבים לשימורה של יפו כסמל לחיים משותפים, והעיקר – נעשה הכל על מנת שכולם יוכלו לחיות בה בשלום ולא נשלים עם אף גילוי של אלימות” סיכם חולדאי את דבריו.

זוהי מצוקה אמיתית ויש לפתור אותה. צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו
דילוג לתוכן