מערכות אזעקה

מערכות אזעקה

מערכת אזעקה היא התקן אבטחה המפעיל אזעקה קולית, ויזואלית או אחרת במקרה של פריצה או פריצה לא רצויה אחרת. מערכת האזעקה מנוטרת בדרך כלל על ידי תחנה מרכזית שיכולה לשלוח משטרה, מכבי אש או שירותי חירום רפואיים לפי הצורך. . התחנה המרכזית יכולה להיות מאוישת או בלתי מאוישת, והיא נקראת מוקד טלפוני. אזעקות משמשות בתים, בתי עסק ומפעלים אחרים כדי להודיע לדיירים על פריצות כגון פריצה או כניסה לא מורשית. בבניינים מודרניים עם הרבה קומות או מקטעים, רוב האזעקות יתחברו למוקד שירות חירום על מנת להזעיק עזרה אוטומטית. מערכת האבטחה מאפשר זיהוי של פולשים והפעלת תגובה של שוטרים או כוח אדם.

ישנם שני סוגים של מערכות אבטחה בשימוש כיום: מערכת טלוויזיה במעגל סגור (CCTV) היא חלק חשוב ממערכת אבטחה, מכיוון שהיא מאפשרת ניטור והקלטה של פעילויות כגון גניבה, ונדליזם, התנהגות בלתי הולמת של עובדים ופשעים אחרים בזמן שהם נמצאים בתהליך. CCTV משמש לרוב כמערכת אבטחה ראשית, שבה צילומי CCTV מאוחסנים באתר ומפוקחים על ידי מספר אנשי צוות או רשויות. במצב זה, CCTV מספקת מערכת מעקב ואזהרה שניתן להפעיל באופן תגובתי כדי להתריע בפני אנשים על פעילות פלילית. סוג זה של אבטחה מסתמך במידה רבה על כך שהמצלמה תוכל לזהות ולתעד מה היא רְאִיָה. המצלמות ממוקמות בדרך כלל מעל דלתות וחלונות, ובמסדרונות כך שניתן לצפות בכל האזור ללא חדירה. מי בוחר מערכת טלוויזיה במעגל סגור? פקידי משטרה וחברות אבטחה פרטיות בוחרים לעתים קרובות להשתמש במערכות טלוויזיה במעגל סגור כחלק מאסטרטגיית האבטחה הכוללת שלהם. חברות רבות משתמשות גם במעקב עבור העובדים שלהן, כמו בנקים או חנויות נוחות.

מערכות אזעקה לעסק

מערכות אזעקה לעסקים הן דרך לבעלי עסקים להגן על רכושם מפני גניבות ופשעים אחרים. ישנם שני סוגים עיקריים של מערכות אזעקה- הדיגיטלית והמסורתית. . עם מערכת אזעקה דיגיטלית מתחברים לתחנת הניטור המרכזית של החברה דרך האינטרנט המאפשרת גישה מרחוק לנכס שלכם. אם יקרה מקרה חירום ומישהו ינסה להיכנס לנכס שלכם דרך נקודת כניסה שיש בה מערכת אזעקה דיגיטלית, החברה תקבל התראות דרך התחנה המרכזית. עם מערכת אזעקה מסורתית, אין חיבורים לשום ניטור מרכזי

מערכות אזעקה דיגיטליות ניתנות לניטור מרחוק, מה שאומר שהבעלים לא חייב להיות במקום בעת הפעלתה. אזעקות מסורתיות מחייבות מישהו להגיב מיד כשהן נדלקות. אם אתה רוצה להתקין מערכת בית חכם, מכשירים המחוברים לאינטרנט הם חובה.

אזעקות מסורתיות פופולריות יותר בקרב עסקים קטנים מכיוון שהן זולות יותר מאשר אזעקות דיגיטליות, אך יש להן כמה חסרונות. לדוגמה, לא ניתן לנטר אזעקות מסורתיות מרחוק ומחייבות מישהו לבדוק אותן פיזית מדי פעם.

מערכות אזעקה לבית

מערכות אזעקה לבית הן אמצעי בטיחות שכדאי שיהיה לכל בית. הם יכולים להיות עזרה גדולה בהגנה על הבית והמשפחה שלך. ישנם סוגים רבים ושונים של מערכות אבטחה לבית המשתנות במחיר ובתכונות. שלושת הסוגים הנפוצים ביותר של מערכות אזעקה ביתיות כוללים: סוללה, חיבור עם קווים ואלחוטיים.

הצעד הראשון להקמת מערכת אזעקה הוא התקנת החיישנים ברחבי הבית. זה יעזור לך לדעת מתי יש תנועה ליד הבית. ניתן גם להתקין מערכת אזעקה עם חיישנים המופעלים על ידי קול, עשן או חום. . השלב הבא הוא להגדיר את מערכת האבטחה שלך. אתה יכול לרכוש מערכת אבטחה לבית או שאתה יכול להשתמש באפליקציה המאפשרת לך לשלוט באבטחת הבית שלך מהטלפון שלך. תקבל הודעות אם יתעורר משהו ותוכל לתת פקודות מרחוק. אתה יכול גם להשתמש באורות חכמות כדי להדליק אוטומטית כאשר יש אורחים בבית. ניתן להשתמש באפליקציה כדי לתקן בעיות אם אתה עסוק מדי. לדוגמה, אם אתה בעבודה ומכשיר נכבה, האפליקציה תתריע בפניך כדי שתוכל להפעיל אותו מחדש. תוכל לראות מי בבית ומתי הם עזבו דרך מצלמה בתוך האפליקציה.

אם אתה רוצה להגן על החלונות והדלתות שלך, אתה יכול להשתמש באזעקות חלונות שמזהות כל פתיחה של החלון או הדלת ומפעילות אזעקה מיד. אזעקות אלו מותקנות על חלון או משקוף ספציפיים והן יופעלו אם יש פתח כלשהו של החלל הזה. אם יש לכם חלון שנפתח כלפי חוץ והאזעקה מופעלת, אל דאגה; הם יעבדו גם אם מישהו יפתח אותו מבפנים. יש להתקין אזעקות חלונות על החלון/משקוף מכיוון שהן מופעלות כאשר יש פתח כלשהו של החלל המסוים הזה.

שירותי ניטור אזעקות

ישנן מספר חברות המציעות שירותי ניטור אזעקה דיגיטלי. אזעקות דיגיטליות עוקבות אחר עצמן, מה שאומר שהחברה לא צריכה לשלוח מישהו למתחם של לקוח. חברות אלו מציעות גם שירותי תמיכת לקוחות ושירותי חירום במקרה של אזעקה במהלך שעות העבודה. אזעקות דיגיטליות יקרות יותר מאלה מסורתיות אך נוטות להיות יותר למי שזקוק לרמת שירות גבוהה יותר, כמו בעלי נכסים. מערכות אזעקה מסורתיות מערכות מסורתיות מספקות אזעקה קולית שיכולה להישמע על ידי מישהו שמנטר את המערכת. הם נקראים לעתים קרובות מיושנים מכיוון שהם אינם משתמשים בתכונות חדשות רבות כגון אזעקות דיגיטליות ושירותי חירום. הם גם קשים להתקנה, דורשים התקנה מקצועית ולפעמים לא יכול לתת לך את התכונות שאתה צריך.

ראו גם: מצלמות אבטחה לבחוץ | התקנת מצלמות אבטחה

דילוג לתוכן