חברת אנוטקה של משפחת חינאווי משתלטת על כיכר השעון ביפו

חברת אנוטקה המייבאת יינות ומשקאות אלכוהוליים בבעלות משפחת חינאווי, משתלטת על כיכר השעון ביפו עם פופ אפ יינות בלוקיישן מנצח – קפה רוז’ט, פופ אפ בר יינות שיגיש משקאות אלכוהוליים במחירי עלות, לצד מנות אותנטיות מהמטבח הערבי-ים תיכוני.

חברת אנוטקה המתמחה בייבוא יינות ומשקאות אלכוהוליים אשר בבעלותה של משפחת חינאווי, משתלטת על כיכר השעון ביפו, עם פופ אפ בר יינות אשר יוגשו בו משקאות אלכוהוליים במחירי עלות, לצד מנות אותנטיות מהמטבח הערבי- ים תיכוני. פופ אפ בר יין של אנוטקה, יוקם בקפה רוז’ט הממוקם מול מלון סטאי, המחבר בין המסורת הערבית לבראסרי מוביל, ויוגשו בו משקאות בינלאומיים איכותיים במחירים חסרי תקדים: 20 ₪ לכוס יין ו-99 ₪ לבקבוק.

בין מגוון היינות הרחב אשר מייבאת החברה ממדינות שונות בעולם, נבחרו בקפידה יינות לבנים ואדומים המותאמים לחיך הישראלי: שבלי של ז’אן מורו, קורדון נגרו – קאווה של פרקשנט, ריוחה רוזאדו של מוגה, גוורצטרימנר של דראזן, בייבי סנסר סוביניון בלאן מהלואר של יקב פורנייר, ריוחה ריזרבה של סולאר וייחו, פינו נואר מהלואר של יקב פורנייר. במקביל, יוגשו גם משקאות אלכוהוליים כגון  אוזו ארוס, בירה סן מיגל מהחבית, סנגריה לבנה ואדומה ועוד.

אנטוקה על כיכר השעון ביפו
צילום: שי בן אפרים.
אנטוקה של משפחת חינאווי
צילום: שי בן אפרים

היינות והאלכוהול משלימים היטב את התפריט הערבי-ים תיכוני עליו אמונה רוז’ט חינאווי, עם מנות קלילות המותאמות לישיבה משלימה לצד כוס יין, או לחילופין משמשות כפתיחים לארוחה מלאה עם הבשר מהקצביה המשפחתית האייקונית: נקניקיות מרגז מהקצביה ( 46 ₪); קבב מלווה בסלט משוויאה ( 46 ₪); נתח קצבים סומק יוגורט ונענע לצד עלי גפן ועגבנייה בטאבון (54 ₪) ועוד.

פופ אפ בר יין של אנוטקה, מתוכנן לפעול במקום בחודשים הקרובים ומשלב פסטורליה במיקום אסטרטגי קרוב לים בשילוב חצר מטופחת רחבת היקף ונעימה המשלימה את החוויה הכוללת. המוסיקה, החצר המזמינה, העיצוב הפנימי והתקרה הגבוהה תורמים רבות לאווירה ומדמים לרגע ניחוחות של חו”ל.

לצד הפעלת הפופ אפ המזמינה את הקהל הרחב להיחשף למגוון משקאות בינלאומיים רחב במחירים מפתיעים, תתאפשר במקום גם מכירת משקאות אלכוהוליים מיוחדים ממגוון קטגוריות ומדינות, החל מיינות מיובאים, ויסקי, ברנדי, בירות סן מיגל, קאוות איכותיות של פרקשנט ועוד.

צילום: שי בן אפרים
צילום: שי בן אפרים
דילוג לתוכן